שאלות ותשובות - האחים שלנו Skip to Content Contact Us

שאלות נפוצות

ריכזנו עבורך את כל המידע שאת/ה צריכ/ה.

לא מצאת תשובה לשאלה? השאירו פרטים בדף יצירת קשר

מארחים

ניתן להיכנס לאתר עמותת האחים שלנו וללחוץ על 'צור מפגש'  ולהזין את פרטי המפגש שהינך רוצה לקיים.

כל מפגש נראה שונה, תלוי בך, באח/ות השכולים ובדינמיקה שנוצרת. יחד עם זאת, קיימים מספר דברים קבועים כמעט בכל מפגש:

  • התכנסות של המשתתפים, 
  • הצגה ופתיחה שלך כמארח\ת
  • העברת ה"שרביט" אל האח/ות השכולים. 
  • אנו נשמח אם במהלך המפגש תוכל לתת רקע על עמותת 'האחים שלנו' בכדי שעוד ועוד אנשים ייחשפו לפעילות שלנו ויקחו חלק בהנצחת האחים והאחיות השכולים.

בדרך כלל, כמות הנרשמים לאירוח גדולה מכמות האחים והאחיות הנרשמים, מכיוון שלרוב קל יותר לפתוח את הבית מאשר להוביל ולשתף בסיפור אישי. כאשר אח ישתבץ לאירוח אצלך, תקבל מסרון ומייל עם פרטיו. חשוב לקרוא על הנופל באתר יזכור, לבצע שיחת תיאום ציפיות או מפגש הכרות מקדים עם האח, וכן תשלח אליך ערכת אירוח. אם לא תקבל שיבוץ – ניתן כמובן להירשם כמשתתף באחד המפגשים הקרובים לביתך או לחלופין להשתתף באחד המפגשים הווירטואליים שלנו.

אופציה זו אומרת שהמפגש סגור למשתתפים חיצוניים, המארח מזמין למפגש קבוצת אנשים סגורה שלא ניתן להצטרף אליה.

לאחר שיבוץ האח/ות בביתך, יש להוציא פרסום עם שמו של האח ולהפיץ בין חברים ומדיות חברתיות. בערכת המארח ניתן למצוא גם הזמנות לשיתוף ברשתות החברתיות השונות.

כמות המשתתפים תלויה בכמות המשתתפים שהינך יכול להיכנס לביתך / למקום האירוח. ניתן לקיים מפגשים בחללים גדולים, דוגמת מתנ"ס, אודיטוריום וכדומה, בתנאי שזה מתאים לאח וקיימים הכלים הנחוצים לאח (כמו מסך ומקרן במידת הצורך). בעת פתיחת האירוח, אנא רשום את כמות המשתתפים המקסימלית.

ניתן לקבל את הפרטים של המשתתפים שנרשמו לביתך/למפגש בדף האירוח באתר.

כאשר אח ישתבץ לאירוח אצלך, תקבל מסרון ומייל עם פרטיו. חשוב לקרוא על הנופל באתר יזכור, לבצע שיחת תיאום ציפיות או לקיים מפגש הכרות מקדים עם האח, וכן תשלח אליך ערכת אירוח. 

בנוסף, יש לפרסם את המפגש בין חבריך להזמין אותם להשתתפות במפגש.

חשוב מאוד להבין שבעת שיבוץ אח\ות למפגש בביתך, יש התכווננות לקראת המפגש לכן לביטול המפגש יש השלכות רבות. על כן, יש לעשות הכול על מנת לא לבטל.  יחד עם זאת אנו מבינים כי לעיתים יתכנו אירועים לא צפויים, ולכן אם יש צורך בביטול המפגש, קודם כל עדכנו את האח\ות המשובצים אליכם ולאחר מכן הכנסו לאזור האישי באתר ובטלו את המפגש- אנא עדכנו גם אותנו.

ניתן ליצור איתנו קשר על מנת שנוכל לסייע לך בשיבוץ אח אחר.

האירוח צריך להיות באווירה נוחה ונעימה לאח/ות ולמשתתפים. ניתן להכין כיבוד, מקום ישיבה נוח ולתאם ציפיות עם האח בנוגע לאביזרים שהוא צריך (כמו מקרן, מסך וכו'). בערכת האירוח ניתן למצוא שלטי הכוונה לאורחים, הנחיות, הסבר על העמותה והזמנות לאירוח. מידע נוסף בעמוד מבנה הערב.

מפגשי 'האחים שלנו' מתקיימים לאורך השבוע סביב יום הזיכרון, בין התאריכים 24/4-4/5 ניתן לבדוק את התאריך והשעה בעמוד המפגשים בלחיצה על אירוח.

אנו מכוונים את קיום המפגשים ל-'ערב ערב יום הזיכרון' יום שני  2/5  בשעה 20:00

אך מפגשי 'האחים שלנו' יתקיימו בכל שבוע הזיכרון, בין התאריכים  24/4-4/5.

ניתן להרשם עד ה- 29.4.22.

לאחר המפגש תקבלו משוב לדואר האלקטרוני שלכם ונשמח שתענו עליו על מנת שנוכל ללמוד ולהפיק מסקנות מחווייתכם. כמו כן נשמח שתשתפו ברשתות החברתיות את התמונות מהמפגש ותתייגו את העמוד של האחים שלנו.

 ניתן לקיים מפגש וירטואלי בזום בו ישתבצו אחים ואחיות דוברי השפה הרלוונטית.

אם יש לך היכרות מקדימה עם אח שכול, ניתן ליצור איתו קשר על מנת שירשם באתר וישתבץ אליך לאירוח. גם אם יש ביניכם היכרות מקדימה – חשוב שהאח ירשם במערכת כדי שנוכל לשוחח איתו ולהזמינו לפעילות העמותה ולקהילת "האחים שלנו"

תוכן המפגשים מתאים לבני נוער, יש לציין בעת פתיחת המפגש באתר מיהו קהל היעד, וכן לציין זאת בשיחת תיאום הציפיות עם האח.

אורך מפגש ממוצע נע בין שעה-שעה וחצי, מאוד תלוי בך, בקהל השומעים ובאח/ות שמתארח/ת אצלך. חשוב לתאם ציפיות לפני כן ולתכנן מראש את הערב ואורכו.

מפגשי 'האחים שלנו' מתקיימים במסגרת הנחיות העדכניות של משרד הבריאות.

אחים

כל ההרשמה למפגשים מתבצעת באתר של עמותת האחים שלנו, לאחר ההרשמה\התחברות לאתר תיפתח מפת המפגשים בה  ניתן להשתבץ למפגש  באזור מגוריך  או לחילופין במפגש וירטואלי.

כל מפגש נראה שונה, תלוי בך, באירוח ובדינמיקה שנוצרת.                                                          יחד עם זאת, קיימים מספר דברים קבועים כמעט בכל מפגש:

  • התכנסות של המשתתפים.
  • הצגה ופתיחה של המארח.
  • העברת ה"שרביט" אליך.

עכשיו זה הזמן שלך בו תשתף בסיפורך. אנו נשמח אם במהלך המפגש יינתן רקע על עמותת 'האחים שלנו' בכדי שעוד ועוד אנשים ייחשפו לפעילות שלנו וייקחו חלק בהנצחת האחים והאחיות השכולים.

אנו ממליצים לקחת חלק בסדנת ההכנה בזום על מנת לקבל כלים פרקטיים לבניית המפגש. ניתן להוריד את  ערכת האח\ות ולצפות בסדנה של צוריאל רשי משנה שעברה.

האחים והאחיות שמגיעים למפגשים לספר את סיפורם מוזמנים לקחת חלק בסדנאות ההכנה (ההדרכה כוללת כלים פרקטיים וכן כלים רגשיים) לבניית הערב. ניתן להוריד את ערכת האח\ות המתכללת את הכלים הניתנים ביום זה.

וודאי, ניתן לבחור יותר מבית אחד להתארח בו דרך עמוד המפגשים באתר, אך יש לשים לב שהאירוחים לא חופפים בתאריך ובשעה.

המפגשים יתקיימו במקומות שונים ברחבי הארץ והעולם, ביניהם בתים פרטיים, חברות, ארגונים, תנועות נוער, בתי ספר, מפגשים דיגיטליים בזום ועוד. 

ניתן לבדוק את מאפייני המפגשים הפיזיים בעמוד המפגשים באתר.

בעיקרון כן, אך אנחנו לא ממליצים על כך. קיום המפגשים במקומות שאינם הבית האישי שלך מאפשרים להרחיב את מעגל הזיכרון וההנצחה. כמו כן, ידוע לנו כי מפגש כזה מציף רגשות רבים ואין צורך להטריח את עצמך מעבר לכך. למרות האמור לעיל, במקרים מיוחדים כמובן שניתן ליצור איתנו קשר.

סדנאות ההכנה יתקיימו במטרה להכין אותך ולסייע לך לקראת המפגשים.                                    הסדנאות יכללו תכנים פרקטיים והקניית כלים שיסייעו לך מבנית ורגשית לקראת המפגש,                      בין אם לקחת חלק במפגשי 'האחים שלנו' בעבר ובין אם לא.

בוודאי, הסדנאות פתוחות לכל האחיות והאחים והאחים – אלו שרוצים לקחת חלק ולהעביר ערב ואלו שלא. 

הסדנאות יכללו תכנים פרקטיים והקניית כלים שיסייעו לך מבנית ורגשית לקראת המפגש, בין אם לקחת חלק במפגשי 'האחים שלנו' בעבר ובין אם לא. לרישום לסדנאות ההכנה לחץ כאן.

כמו כן, מומלץ להציע לבית המארח להרישם לבית מארח באתר על מנת שנוכל לשלוח לו את ערכת האירוח ולשלוח לו עדכונים רלוונטיים.

מיד לאחר השיבוץ למפגש, תגיע ל'דף האירוח' עם כל הפרטים הרלוונטיים וכן תקבל דואר אלקטרוני הכולל את הפרטים הללו. במקביל, יתקבל  אצל המארח\ת פרטי ההתקשרות שלך בכדי שיצור איתך קשר לחיבור ותיאום ציפיות. בשיחה חשוב להעלות מס' נושאים: צורך שלך בכלים ואביזרים שונים (כמו מקרן, מסך וכו'), הבנת פרטי קהל השומעים שיגיעו לערב, הבהרת נקודות חשובות, לשתף באורחים שרוצים להתלוות אליך לערב, האם יש צורך בעזרה כלשהי וכיוצ"ב. כמו כן, המארח שלך יקבל ערכת אירוח וניתן להסב את תשומת ליבו לקריאתה.

מומלץ לעיין ב'ערכת אח\ות' בה מפורט על ההכנה לקראת הערב. בכל מקרה אנו ממליצים להביא איתך לערב אמצעים ויזואלים: תמונות, מצגת, סרט. קטעי קריאה. מוזמן לצפות בהרצאתו של ד"ר צוריאל ראשי המעלה מספר טיפים חשובים לקראת הערב ולהשתתף בסדנאות ההכנה.

לעיתים, מרוב התרגשות, המון סיפורים ומחשבות עולים באופן לא מתוכנן ולכן אנו ממליצים להביא איתך את מהלך המפגש והמסרים שתרצה להעביר, כתובים בנקודות על דף.

תאריך היעד שלנו הוא "ערב ערב יום הזיכרון"- 2/5/2022 אך מפגשים יתקיימו בין התאריכים 24/4/2022- 4/5/2022

מרבית המפגשים מתקיימים בימים שלפני יום הזיכרון.

ניתן לצפות בפרטי המפגשים, התאריך והשעה, בעמוד המפגשים בלחיצה על אירוח.

כן, ואף לעיתים זה יכול להקל ולעזור. בשיחת היכרות עם המארח יש לציין זאת.

העמותה הוקמה על-ידי אחים ואחיות שכולים ומתנדבים נוספים במטרה לבנות – לראשונה בישראל – קהילה תומכת ומעצימה עבור האחים השכולים במדינה. העמותה הוקמה בשנת 2017 על ידי אחים שכולים ומתנדבים מכלל החברה הישראלית בכדי לתת בפעם הראשונה מקום לכאב, להתמודדות ולסיפור הייחודי שלנו, האחים השכולים. מוזמנים לקרוא עלינו עוד בעמוד הצוות.

ניתן  להציע לחברים ומכרים לפתוח את ביתם לאירוח ולהתארח אצלם, וכמובן שאנו נעשה מאמץ לעזור לך במציאת בית מארח במקרה הצורך.

כמו כן, יש אפשרות גם לפתוח מפגש בזום דרך מיזם מתחברים וזוכרים שהקמנו.

לעיתים דברים כאלו קורים, אנו משתדלים לעשות ככל יכולתנו למנוע מצבים כאלה. אם קרה מקרה כזה יש ליידע אותנו על מנת שנסייע לך במציאת בית חלופי בהקדם האפשרי.

מותר ואף מומלץ, לעניות דעתנו יש ערך בהימצאות אנשים קרובים אליך בערב כזה. כמובן שיש ליידע את המארח על כמות האנשים שמגיעים איתך.

אין באפשרותנו לספק מקרן, אך ניתן להקרין דרך הטלוויזיה , סגרו זאת מראש מול המארח.    

אנו ממליצים להכין מצגת שתלווה אותך אך זאת אינה חובה. המצגת יכולה להקל ולמקד את השיחה מול הקהל, לשבור את המונוטוניות של השיחה וכן מהווה אמצעי ויזואלי להכיר טוב יותר את סיפורך ואת אחיך.

עד יום שני 29.4.2022

אורך מפגש ממוצע נע בין שעה-שעה וחצי, מאוד תלוי בך, בקהל השומעים ובמארח. חשוב לתאם ציפיות לפני כן ולתכנן מראש את הערב ואורכו.

מפגשי 'האחים שלנו' מתקיימים במסגרת הנחיות העדכניות של משרד הבריאות.

משתתפים

משתתף הינו קהל השומעים אשר מגיעים למפגשים הפתוחים לקהל הרחב.

ניתן להכנס באתר העמותה למפת המפגשים (פרונטאליים או וירטואליים), אשר נמצא בעמוד המפגשים

 ולחפש מפגשים הקרובים למקום מגוריך. לאחר שבחרת במפגש, ניתן ללחוץ על כפתור 'השתבץ'. לאחר השיבוץ תקבל מייל על הרשמתך, בכל עדכון וביטול תקבל עדכון למייל שלך.

כמובן, בעת הרישום באתר ניתן להירשם לכמה בתים מארחים, אך שים לב שהתאריך והשעה אינם חופפים.

לאחר שהשתבצת לאירוח, תגיע לעמוד דף אירוח עם כל הפרטים הנדרשים ליצירת קשר.

לא, כל פעילות העמותה היא וולונטרית. ניתן לתרום לעמותה על מנת לסייע בהמשך פעילותה.

ישנם מארחים שבוחרים לקיים מפגש בו הם מזמינים מכרים בלבד, ולכן למפגשים מסוג זה לא ניתן להצטרף.

כן, יש לציין במהלך ההרשמה מספר משתתפים המגיעים לאירוח.

כמובן, בפרטי האירוח יופיע  שם האח.

אורך מפגש ממוצע נע בין שעה-שעה וחצי, הדבר תלוי בדינמיקת הערב, בקהל השומעים ובאח/ות המתארח/ת.

facebook
instagram
youtube